602 719 740
Hledáte rychle informace? Zavolejte nám 

Betonová imitace dřeva

dokonalý doplněk nejen Vašich zahrádek
červotoč imitace dřeva

VýrobkyCo je betonová Imitace Dřeva?

Betonové prvky Imitace Dřeva uspokojují stále rostoucí zálibu moderního člověka v dřevě, jako v klasickém přírodním materiálu. Vytvarování i barevné provedení těchto prvků je totiž téměř dokonalou imitaci vyzrálého, léty a povětrností vytráveného dřeva. Speciální hmota, ze které jsou vyrobeny je vysoce kvalitní vibrovaný beton. Je odstraněna i největší nevýhoda dřeva, kterou je při stálém kontaktu se zemí hniloba a rychlý rozklad. Tomu trvale nejsou schopny zabránit ani ty nejlepší nátěry a napouštědla. Trvanlivost, odolnost betonu v tomto srovnání je naprosto zřejmá. Díky složení, zhutnění a probarvení betonové směsi jsou tyto dílce téměř nenasákavé vodou a tedy mrazuvzdorné. Kvalitní pigmentové barvivo zajišťuje odolnost proti ÚV záření a tedy i stálobarevnost. Všechny prvky jsou vyráběny v několika vzhledových variantách. Při pokládce dvou rozměrově stejných prvků vedle sebe bude na pohled každý jiný. Kresba dřeva je zachována i na bočních stranách, nikoli pouze na straně čelní. Oba tyto aspekty ještě více posilují vzhled starého dřeva. Chodníky, pěšinky, nejrůznější zátiší, schody, palisádové terasy, ohraničení květinových záhonu, či stružek, nebo květináče - to všechno jsou detaily, které za použití prvků Imitace Dřeva dokážou neuvěřitelným způsobem zkrášlit zahradu a dodat příjemně útulný, romantický ráz.

Betonové výrobky Imitace Dřeva v zásadě nepotřebují následnou údržbu. Speciální betonová směs, ze které se výrobky imitace dřeva vyrábějí, je celoprobarvená doplněná o chemické přísady, díky kterým jsou výrobky mrazuvzdorné a zabraňují výkvětům. Díky ruční výrobě a patinování se dosáhne dokonalých detailů a efektu imitace dřeva, který můžete posoudit níže. Ve venkovním prostředí po dvou letech můžete přetřít tyto výrobky vhodným hydrofobizačním nátěrem. Jednak snížíme ještě více nasákavost dílců vodou a navíc - účinně tento nátěr zamezuje usazování nečistot a růstu nejrůznějších řas a lišejníků usazujících se na povrchu.

Na běžnou údržbu stačí obyčejné koště, na důkladnější zbavení nečistot a skvrn použijeme tlakovou vodu. Ve vyjímečném případě, že se na dlažbě objeví výkvět, odstraníme jej mírně okyselenou vodou. Přetření hydrofobizačním prostředkem pak jeho další tvorbě zamezí.

Menší odchylky v barevnosti nejsou závadou. Mohou být způsobeny změnou některé složky betonu. Tyto rozdíly se vlivem povětrnosti v krátké době ztratí.
Selská dlažba

Dlažby ze dřeva mají v naší zemi dlouhou tradici. Ve městech nebo na venkově dřevo vždy hrálo svou hlavní funkční i estetickou roli. Pokud jste si zamilovali takový tradiční avšak neotřelý vzhled, potom doporučujeme tuto betonovou imitaci dřevěné dlažby.

safarova dlazba - imitacedreva.cz

Šafářova dlažba

Dlažba v imitaci dřeva, která se hodí i do moderní architektury. Je podobná Selské dlažbě, jen spáry jsou minimální a prvky jsou více geometrické. Díky různým vzorům, které na sebe díky své pravidelnosti opticky navazují, vytvoříte jednotnou plochu.

NOVINKA

Formanská dlažba

Staré plaňky se zbytky kůry, deštěm, větrem a sněhem ošlehané. Tak nějak by dala popsat Formanská dlažba v imitaci dřeva. Zpracování dlažby také nebrání dalšímu kreativnímu užití jako například jednostranou palisádu nebo obklad.

fošna - imitacedreva.cz
NOVINKA

Fošna

Tato fošna je velice univerzální dekorací. Dají se z ní vytvářet zajímavé prvky jako schody, lavičky, chodníčky, stříšky, ... záleží jen na Vaší fantazii. Na fošně imitace dřeva se příroda vyřádila v letech, sucích a prasklinách, které jsou pastvou nejen pro oko.

prkno - imitacedreva.cz

Betonové prkno

Betonová imitace dřevěného prkna, které se může použít jako samostatný prvek, nebo doplněk k Selské dlažbě. Když použijete toto prkno v blízkosti topeniště, je potřeba si dávat pozor, aby nebylo použito pro topení. Nehoří.

květináč - imitacedreva.cz

Květináč

Tento květináč v designu vykotlaného kmene si zaručeně zamilujete. Můžete zalévat dle libosti, odolá všem povětrnostním vlivům a nikdy Vám neuhnije.

nášlap - imitacedreva.cz

Zahradní nášlap

Pro každou zahradu se může takový nášlap stát příjemným zpestřením. Díky výběru různých velikostí nášlapů je možné nakombinovat neotřelou variantu, která vkusně doplní například travnaté plochy.

Kořenový nášlap - imitacedreva.cz

Kořenový nášlap

Nášlapy v imitaci kořenového dřeva jsou plošně větší než zahradní nášlapy. Jsou ve světlejším odstínu a v travnaté ploše krásně vyniknou. Díky svému tvaru na sebe nenásilně navazují a dají se použít jako chodníček.

trávníková obruba - imitacedreva.cz

Trávníková obruba

Díky této obrubě můžete stylově olemovat travnaté plochy, ale také díky funčnímu tvaru této obruby v imitaci dřeva není problém přizpůsobit lemování nerovnostem a různým zaoblením realizované plochy.

trávníková obruba - imitacedreva.cz

Trávníková obruba 2

Díky této obrubě můžete stylově olemovat travnaté plochy, ale také díky funčnímu tvaru této obruby v imitaci dřeva není problém přizpůsobit lemování nerovnostem a různým zaoblením realizované plochy.

trávníková obruba - imitacedreva.cz

Trávníková obruba 3

S touto obrubou je mnohem jednodušší lemovat zaoblené tvary ploch. Je mírně prohnutá a více strukturovaná. Na bocích se vzorem kůry vytváří vhodný přechod z travnaté plochy na plochu s kůrovým mulčem nebo štěpkou.

palisáda - imitacedreva.cz

Palisáda

Palisády byly používány už tisíce let před tím, než se objevili betonové palisády. Byly spíše tvořeny jako obrana proti vpádu nepřátel, dnes už tak maximálně proti vpádu hlíny. Ale proč nezkloubit dřevo s betonem?

palisáda vysoká - imitacedreva.cz

Palisáda vysoká

Palisády byly používány už tisíce let před tím, než se objevili betonové palisády. Byly spíše tvořeny jako obrana proti vpádu nepřátel, dnes už tak maximálně proti vpádu hlíny. Ale proč nezkloubit dřevo s betonem?

stříška - imitacedreva.cz

Plotová stříška

Stříšku na plot ze dřeva by si dal dnes asi jen blázen. Díky tomu, že jde ale o betonovou imitaci dřeva, budou Vaše realizace vypadat nejen stylově, ale nemusíte se bát natírání ani velké degradace od slunečního záření.

koryto - imitacedreva.cz

Koryto

Asi málokoho dnes překvapí, že koryta jsou dnes místo použití pro krmení zvířat spíše dekorativní záležitostí. Toto koryto má na dně navíc dva odtokové otvory, které umožňují odtok přebytečné vody.

kaskáda - imitacedreva.cz

Kaskáda

Dřevo a voda je kombinace, která by v ideálním případě asi neměla nastat. Kaskádu v imitaci dřeva však můžete použít k libovolnému použití dle nápadu. Nebobtná, nehnije, nepraská a nekroutí se.

žlab - imitacedreva.cz

Žlab

Když potřebujete usměrnit tekoucí vodu a chcete použít stylový výrobek, tak je tento žlab ideální volbou. Můžete jím doplnit odtékající vodu z kaskád nebo odvodňovací žlab v kombinaci se selskou dlažbou.

zahradní umyvadlo - imitacedreva.cz

Zahradní umyvadlo

Nejen dominantní zahradní dekorace, ale i praktické umyvadlo v imitaci dřeva, které díky své odolnosti a kvalitě zpracování potěší nejen oko. Při každodenním používání oceníte i promyšlený tvar, který ochrání i fasádu domu.

stůl - imitacedreva.cz

Stůl

Každé obydlí se už od pradávna vybavovalo základním nábytkem, kterým bezpochyby byl stůl. U pořádného kulatého dřevěného stolu se lidé scházeli, povídali si, jedli a řešili různé životní situace. Tento stůl je ale na celý život.

špalek - imitacedreva.cz

Špalek

Pokud máte doma krb, gril nebo kotel na dřevo, určitě se někde poblíž také nalézá špalek. Většinou je ale určen na štípání dříví. Tento špalek je ale naopak určen k sezení u stolu a díky svému zpracování je pohodlný.


Betonová imitace dřeva:

Všechny výrobky jsou dělány moderní technologií
a díky unikátní technologii forem a probarvení celé
betonové směsi nemají na trhu konkurenci.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!
Provozovatel imitacedreva.cz:

BPAS.CZ s.r.o.
Habřina 14, 503 03 Smiřice
sídlo firmy, vzorkovna a sklad

IČ: 28783328 DIČ: CZ28783328
Copyright (c) BPAS.CZ s.r.o. 2014

Veškerý obsah je chráněn autorským právem
a bez písemného souhlasu společnosti BPAS.CZ
je zakázáno kopírování díla a jeho obsahu.

Webdesign by BPAS.CZ